تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب خانگی

خانه » Blog » تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب خانگی
فرایند تصفیه آب در دستگاههای تصفیه آب خانگی توسط 5 فیلتر انجام میشود . بعد از این 5 فیلتر ، از فیلترهایی استفاده میشود که به منظور افزایش کیفیت آب ، فرایندهای خاصی را بر روی آب انجام میدهند که با عنوان فیلتر مینرال میشناسیم.

عمر مفید فیلترهای مینرال و قلیایی

معمولا ۱ سال است و بهتر است بعد از گذشت این زمان ، تعویض گردند . بعد از گذشت این زمان ، هم خاصیت خود را از دست می دهند و هم اینکه ممکن است مواد داخلی آنها دچار فساد و خرابی شوند و نتیجه عکس ایجاد کنند و یا دچار آلودگی میکروبی شوند . از آنجا که در دستگاه تصفیه آب ، آب خالص وجود دارد و هیچ ماده نگهدارنده مانند کلر و … وجود ندارد ، خرابی و بو گرفتن فیلتر معمولا زیاد اتفاق می افتد لذا رعایت زمان دقیق تعویض فیلتر و موارد بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار است . در صورت رعایت نکات بهداشتی ، مشکلی نخواهید داشت

آموزش تعویض و نصب فیلتر مینرال جدید

بعد از بستن شیر آب ورودی و مخزن دستگاه را از برق بکشید . اکنون شیر برداشت را باز کنید . جریان آب باید قطع شده باشد . اگر اینگونه بود ، شروع به باز کردن اتصالات فیلتر کنید و فیلتر را از دستگاه جدا سازید . اتصالات ۲ سر فیلتر را باز کنید و اگر روی آنها تفلون از قبل وجود دارد ، تفلون قبلی را باز کنید . سپس مقداری تفلن جدید ببندید . حدود ۱۰ دور تفلون کافی است و بیشتر نیز استفاده نکنید زیرا سبب شکستن فیلتر خواهد شد . اتصالات را به ۲ سر فیلتر ببندید . لازم نیست زیادی محکم شوند و فشار زیاد ، سبب شکسته شدن فیلتر یا اتصالات میشود . بعد از نصب اتصالات ، فیلتر را در محل خود با رعایت ورودی و خروجی صحیح ، ببندید . هر فیلتری برای اولین بار استفاده ، مقداری ناخالصی را بیرون خواهد داد بنابراین بعد از نصب هر فیلتر جدیدی ، یک ظرف در زیر فیلتر قرار دهید و شیر مخزن را باز کنید تا آب از فیلتر عبور کند و فیلتر را مورد شستشو قرار دهد . تا زمانی که رنگ آب کاملا شفاف شود ، این کار باید انجام شود و یا نیاز به حدود 10 تا 20 لیتر اب داریم . این کار ( شستشوی فیلتر ) را حتما انجام دهید . بعد از اتمام مراحل ، شیر مخزن و شیر آب ورودی را باز کنید و دستگاه را به برق متصل کنید . همچنین چک کنید که اتصالات نشتی نداشته باشند .

در نهایت بعد از نصب فیلتر مینرال جدید ، پیشنهاد میشود که ۱ ساعت بعد ، 15 لیتر آب دیگر نیز از فیلتر عبور کرده و از شیر برداشت خارج شود .

فیلتر های تصفیه آب

پیش فیلتر های تصفیه آب

تصفیه آب خانگی سامتک

مشکلات شایع بعد از تعویض فیلتر مینرال :

  • فشار آب خروجی از شیر برداشت ممکن است کاهش پیدا کند. شایع ترین علت آن این است که روزنه ورودی و خروجی فیلتر دچار کیپ شدگی است و جلوی عبور آب را مسدود می کند بنابراین اتصالات ورودی و خروجی را باز کنید به درون سوراخ ها نگاهی بیندازید و در صورت کیپ بودن ، با شی نوک تیز روزنه ها را باز کنید .
  • وقتی یک لیوان آب پر میکنید ، آب به رنگ سفید در می آید و چند ثانیه بعد آنها محو می شوند . آن سفیدی آب ، درواقع حباب های بسیار ریز هوا هستند که درون فیلتر بوده و همراه با آب خارج می شوند و چیز خاصی نیست و هیچ جای نگرانی ندارد . بعد از نصب فیلترهای اکسیژن ساز یا هیدروژنه ، ممکن است این حالت خیلی بیشتر به چشم بخورد .
  • آب بو و طعم گندیدگی پیدا می کند. در صورت مشاهده این حالت ، چند بار آب مخزن را خالی کنید تا شدت بو کاهش یافت و همچنین اجازه دهید چند روز بگزرد و چنانچه شدتش کم نشد یا بیشتر شد به حدی که آزار دهنده باشد ، با فروشنده یا پشتیبانی تماس بگیرید .
WhatsApp
Twitter
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید فروشگاه