تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب خانگی

خانه » Blog » تعویض فیلتر مینرال دستگاه تصفیه آب خانگی
فرایند تصفیه آب در دستگاههای تصفیه آب خانگی توسط 5 فیلتر انجام میشود . بعد از این 5 فیلتر ، از فیلترهایی استفاده میشود که به منظور افزایش کیفیت آب ، فرایندهای خاصی را بر روی آب انجام میدهند که با عنوان فیلتر مینرال میشناسیم.

عمر مفید فیلترهای مینرال و قلیایی

معمولا ۱ سال است و بهتر است بعد از گذشت این زمان ، تعویض گردند . بعد از گذشت این زمان ، هم خاصیت خود را از دست می دهند و هم اینکه ممکن است مواد داخلی آنها دچار فساد و خرابی شوند و نتیجه عکس ایجاد کنند و یا دچار آلودگی میکروبی شوند . از آنجا که در دستگاه تصفیه آب ، آب خالص وجود دارد و هیچ ماده نگهدارنده مانند کلر و … وجود ندارد ، خرابی و بو گرفتن فیلتر معمولا زیاد اتفاق می افتد لذا رعایت زمان دقیق تعویض فیلتر و موارد بهداشتی از اهمیت زیادی برخوردار است . در صورت رعایت نکات بهداشتی ، مشکلی نخواهید داشت

آموزش تعویض و نصب فیلتر مینرال جدید

بعد از بستن شیر آب ورودی و مخزن دستگاه را از برق بکشید . اکنون شیر برداشت را باز کنید . جریان آب باید قطع شده باشد . اگر اینگونه بود ، شروع به باز کردن اتصالات فیلتر کنید و فیلتر را از دستگاه جدا سازید . اتصالات ۲ سر فیلتر را باز کنید و اگر روی آنها تفلون از قبل وجود دارد ، تفلون قبلی را باز کنید . سپس مقداری تفلن جدید ببندید . حدود ۱۰ دور تفلون کافی است و بیشتر نیز استفاده نکنید زیرا سبب شکستن فیلتر خواهد شد . اتصالات را به ۲ سر فیلتر ببندید . لازم نیست زیادی محکم شوند و فشار زیاد ، سبب شکسته شدن فیلتر یا اتصالات میشود . بعد از نصب اتصالات ، فیلتر را در محل خود با رعایت ورودی و خروجی صحیح ، ببندید . هر فیلتری برای اولین بار استفاده ، مقداری ناخالصی را بیرون خواهد داد بنابراین بعد از نصب هر فیلتر جدیدی ، یک ظرف در زیر فیلتر قرار دهید و شیر مخزن را باز کنید تا آب از فیلتر عبور کند و فیلتر را مورد شستشو قرار دهد . تا زمانی که رنگ آب کاملا شفاف شود ، این کار باید انجام شود و یا نیاز به حدود 10 تا 20 لیتر اب داریم . این کار ( شستشوی فیلتر ) را حتما انجام دهید . بعد از اتمام مراحل ، شیر مخزن و شیر آب ورودی را باز کنید و دستگاه را به برق متصل کنید . همچنین چک کنید که اتصالات نشتی نداشته باشند .

در نهایت بعد از نصب فیلتر مینرال جدید ، پیشنهاد میشود که ۱ ساعت بعد ، 15 لیتر آب دیگر نیز از فیلتر عبور کرده و از شیر برداشت خارج شود .

فیلتر های تصفیه آب

پیش فیلتر های تصفیه آب

تصفیه آب خانگی سامتک

مشکلات شایع بعد از تعویض فیلتر مینرال :

  • فشار آب خروجی از شیر برداشت ممکن است کاهش پیدا کند. شایع ترین علت آن این است که روزنه ورودی و خروجی فیلتر دچار کیپ شدگی است و جلوی عبور آب را مسدود می کند بنابراین اتصالات ورودی و خروجی را باز کنید به درون سوراخ ها نگاهی بیندازید و در صورت کیپ بودن ، با شی نوک تیز روزنه ها را باز کنید .
  • وقتی یک لیوان آب پر میکنید ، آب به رنگ سفید در می آید و چند ثانیه بعد آنها محو می شوند . آن سفیدی آب ، درواقع حباب های بسیار ریز هوا هستند که درون فیلتر بوده و همراه با آب خارج می شوند و چیز خاصی نیست و هیچ جای نگرانی ندارد . بعد از نصب فیلترهای اکسیژن ساز یا هیدروژنه ، ممکن است این حالت خیلی بیشتر به چشم بخورد .
  • آب بو و طعم گندیدگی پیدا می کند. در صورت مشاهده این حالت ، چند بار آب مخزن را خالی کنید تا شدت بو کاهش یافت و همچنین اجازه دهید چند روز بگزرد و چنانچه شدتش کم نشد یا بیشتر شد به حدی که آزار دهنده باشد ، با فروشنده یا پشتیبانی تماس بگیرید .
WhatsApp
Twitter
Email
Telegram

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

سبد خرید